Головна сторинка Історія кафедри Кафедра сьогодні Наукова робота Навчальний процес Анатомічний музей Конференція














Яндекс.Погода



Анатомічний музей


Для содержимого этой страницы требуется более новая версия Adobe Flash Player.

Получить проигрыватель Adobe Flash Player



Анатомічний музей при кафедрі анатомії, фізіології людини та тварин було створено у 1963 р.

Історія анатомічного музею безпосередньо пов'язана з історією кафедри. Спочатку музей налічував невелику кількість експонатів, виготовлених співробітниками кафедри, й мав виключно прикладне, навчальне значення. Він розташовувався у відгородженому вестибюлі на 4-му поверсі першого (старого) корпусу університету.

Поступово, зусиллями колективу кафедри і членів студентського наукового гуртка, кількість натуральних вологих препаратів у колекції музею збільшувалась. У зв'язку з цим, при переїзді кафедри у нові приміщення в 1976 р., під експозицію музею була виділена найбільша аудиторія, проте вона використовувалася й для проведення лабораторних і практичних занять, а музей мав статус навчального.

У новому приміщенні анатомічна колекція, що була організована за системним принципом, являла собою цілісну музейну експозицію. На той час, крім вологих препаратів, у музеї знаходилася велика кількість сухих і корозійних препаратів, штучних моделей, таблиць, муляжів, планшетів і барельєфів, а також галерея портретів видатних анатомів. Більшість існуючих музейних експонатів, в якості наочних навчальних приладів, активно залучалися для проведення лекцій і лабораторних занять, самостійної роботи студентів факультету.

У 1976 – 1977 рр. анатомічний музей поповнився двома муміфікованими препаратами тіл людей, які було виготовлено доцентом Г. І. Ларіоновою й співробітниками кафедри.

У 2005 р. колекцію анатомічного музею було перенесено у приміщення на сьомому поверсі третього навчального корпусу університету. Для розміщення колекції були виготовлені нові стенди, що відповідали специфіці експозиції, а анатомічному музею було надано статус університетського. Необхідно відзначити особливу роль у цьому процесі завідуючого лабораторією кафедри Тетяни Михайлівни Лещенко, яка впродовж 30 років активно сприяла збереженню та поповненню музейної колекції.

У 2009 р. завідуючим анатомічним музеєм був призначений доцент Дмитро Олександрович Ткаченко, який до цього працював на кафедрі топографічної анатомії з оперативною хірургією Луганського медичного університету. Дмитро Олександрович – надзвичайно обдарована особистість, у ньому поєдналися чуйний педагог, невтомний учений і талановитий поет, лауреат міжнародних та всеукраїнських літературних конкурсів. Завдяки його зусиллям за рахунок реставрації існуючих й створення нових препаратів, у першу чергу корозійних, були значно оновлені фонди музею.

З 2011 р. музеєм завідує випускниця факультету Наталія Анатоліївна Сотнікова.

На сьогодні експозиційна площа музею складає понад 100 м2, а виставковий фонд нараховує близько 500 експонатів.

Колекція анатомічного музею включає унікальні експонати: корозійний препарат судинної системи плода, препарат венозної системи головного мозку та інші. У сховищах музею знаходиться більше 100 черепів, у тому числі людей, які мешкали на території Луганської області у VIII столітті, знайдених групою дослідників під керівництвом директора археологічно-етнографічного музею кандидата історичних наук, доцента К. І. Красильникова.

Щорічно анатомічний музей приймає велику кількість відвідувачів, у першу чергу школярів і студентів, що сприяє популяризації наукових знань, формуванню природничого світогляду й морально-етичному вихованню молоді.










 


© Oleg Vinogradov, 2009 – 2013